Сайт Валентини Оберемок
Вивчаємо апостроф. Урок 6. Українська мова. 2 клас
Обработка видео...
Урок української мови в 2 класі на тему:
«Апостроф. Правило вживання апострофа»
Мета уроку: розширити та уточнити знання учнів про апостроф, учити правильно вимовляти та писати із ним слова, розвивати уміння звуко-букво-складового аналізу слів, сприяти вихованню активності, уважності, розвивати усне мовлення та навички грамотного письма.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Продзвенів уже дзвінок,
всіх покликав на урок.
То ж і ми часу не гаймо,
працювати починаймо.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра « Дешифрувальник»
( п’ятниця) – це п’ятий день тижня. Сьогодні п’ятниця .
Хвилинка каліграфії
П Ппп’яятни ця п’ятниця
2.Доповніть словом речення та запишіть його у зошит
- Діло добре ладиться , як настала п’ятниця.
3.З’єднайте вираз із правильною відповіддю ( про кого так кажуть?)
У нього сім п’ятниць на тиждень -про тих хто легко міняє своє рішення
-виправдовується
- незграбний
Яку орфограму ви помітили у написанні слова п’ятниця.
2. Передбачення теми уроку
Загадка – акровірш
А я такий же, як знак розділовий
Простий і відомийшкільнійдітворі.
Оцелиш в словах українськоїмови
Сумліннопишусь не внизу, а вгорі.
Твердістьвимовивчупозначати,
Роздільнонавчаютакожчитати.
Ось спробуйписати слово « ім’я » -
Факт, що зразу потрібним стану і я!
- Як вигадаєте, над чим ми будемо працювати?
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1. Будемо вчитися читати і писати слова, в яких букви я, ю, є, ї позначають два звуки після твердих приголосних, тобто слова з апострофом і самостійно складемо правило про вживання апострофа. Таких слів в українській мові багато. Слова з апострофом прикрашають нашу мову. Тож будьте уважними.
2. Що ви очікуєте від уроку?
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Казка про апостроф.
Жили на світі дві коми. Одна була слухняна, зупинялась тільки там, де її ставили.А друга - стрибала де хотіла, бешкетувала, як хотіла. Плуталась між словами, ніяк місцясобі не могла знайти. Розсердились букви та і закинули її на самий верх слів танаказали постійно стояти після б, п, в, м, ф та р перед я, ю, є, ї . З того часу називали їїапострофом.
- Про які знаки розповідається у казці? Якими вони були? Що з ними сталося?
(Відеофільм «Вимова і написання слів, у яких ставиться апостроф»)
Вимова і написання слів, у яких ставиться апостроф
Обработка видео...
3.Завдання ( речення з гештегом)
#Пташкакраснапір’ям,алюдиназнанням.
- Поясніть, як ви розумієте це прислів’я?
Птах цінується своїм забарвленням, а людину зустрічають не по одягу, а по розуму.
Зробити звукобуквенний аналіз слова (пір’я)
4.Розділіть у два стовпчики слова.
( Учні беруть картинку зі словом і застосувавши правило розподіляютьїх у два стовпчики : з апострофом або без)
Пір’я Моряк
М’яч Пюре
Комп’ютер Цвях
Солов’ї Буряк
I. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ.
- Чого навчились на уроці?
- Коли ставиться апостроф? Очікування ваші здійнилися?
- Покажіть за допомогою цеглинками -лего ,як вам працювалося на уроці.